مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لیست قیمت اسید سولفوریک صنعتی| مرکز تولید و صادرات مواد معدنی و شیمیایی

آنچه در این مقاله میخوانید .....

اسید سولفوریک چیست؟کاربرد اسید سولفوریکفرآیند تولید اسید سولفوریک صنعتیفروش اسید سولفوریک 98 درصدلیست قیمت مواد شیمیاییمرکز خرید اسید سولفوریک

اسید سولفوریک اسید معدنی بسیار قوی است. این اسید با هر درصد در آب حل می شود. اسید سولفوریک در گذشته به نام جوهر گوگرد معروف شده است. اضافه کردن آب به اسید سولفوریک غولیام خطرناک است. چون در اثر حرارت حاصل از واکنش اسید و آب، آب داغ ممکن است به اطراف پراکنده شود. اسید سولفوریک در قرن نهم توسط شیمیدان ایرانی به نام جابربن حیان  کشف شد. او اسید سولفوریک را از طریق تقطیر خشک کانی هایی که شامل سولفات آهن که زاج سبز نامیده میشود و سولفات مس که کات کبود نامیده می شود به دست آورد.

اسید سولفوریک با فرمول H₂SO4 اسید معدنی بسیار قوی است که با هر درصد در آب حل می شود. این ماده شیمیایی صنعتی با استفاده از فرآیند همبستگی تولید می شود.

اسید سولفوریک قسمت عمده اسید می شود که از ترکیب آلاینده های جوی از کارخانه ها با آب باران بوجود می آید. خرید اسید سولفوریک نیاز به مجوز دارد و در غیر اینصورت بفروش می رسد.

لیست قیمت اسید سولفوریک صنعتی ، جهت استعلام سریع قیمت اسید سولفوریک صنعتی و اطلاع از انواع کیفیت ها و قیمت های آن و پایین ترین قیمت این محصول با کارشناسان ما در تماس باشید.

لیست قیمت اسید سولفوریک صنعتی| مرکز تولید و صادرات مواد معدنی و شیمیایی

اسید سولفوریک چیست؟

اسید سولفوریک چیست؟

اسید سولفوریک خورنده است و قسمت عمده ای از باران اسیدی تشکیل می دهد. قطرات آب به موقع بارندگی واکنش می دهند با آلاینده های کارخانه ها و خودرو هایی که در هوا ماندن هستند.
اسید سولفوریک برای اولین بار توسط جابر ابن حیان کشف شد، او با تجزیه کانی های سولفات آهن این اسید را به دست آورد. این ماده دارای مولکول های گشتاور قطبی است که می توانند با یکدیگر پیوند هیدروژنی برقرار کنند. پس از آن سولفوریک اسید مایع با نقطه جوش بالا و همچنین یک مایع ویسکوز محسوب می شود. در زبان عربی به این اسید ، اسید سولفونیک گفته می شود.
میل اسید سولفوریک به ترکیب با آب بقدری زیاد است که می تواند مولکول های هیدروژن و اکسیمن را از ترکیبات دیگر آب خارج می کند. اسیدی معدنی و بسیار قوی است که به طور طبیعی در گازهای خروج از آتشفشانی آب گرم به هنگام بارش با آلاینده های کارخانه ها و خودروها که در هوا متوقف هستند واکنش داده و تولید اسید می کنند. اسید سولفوریک با فلزات واکنش می دهد و هرچه دما بالاتر باشد مقدار این واکنش بیشتر خواهد شد اما بر روی جیوه و سرب تاثیر نمی گذارد.

کاربرد اسید سولفوریک

کاربرد اسید سولفوریک کاربرد اسید سولفوریک در صنایع :

صنایع برقکاری ،مواد منفجره، جوهر تیرریر، استخراج فلزات ، صنایع شؤید ، صنایع نساجی ، مواد شوینده رنگ نقاشى ، پالایشگاه های نفت ، صنایع باطری ساز ، صنایع تفریحی ، صنایع کشش کاری ، صنایع تصفیه روغن ، صنعت آهن و فولاد ، تولید کودهای شیمیایی ، پاک کردن مصنوعی، صنایع تولید مواد شیمیایی ، جداسازی مس با عیار کم ، اسیدی کردن چاه های نفت ، صنایع تصفیه فاضلاب صنعتی ، استخراج اورانیوم سنتزهای شیمیایی. دیگر کابردهای اسید سلفوریک :

تهيه Tio2 از ايلمنيت ابريشم مصنوعي

چسب مصنوعی مواد رنگی نایلون رنگی

صنایع شیمیایی (ضد عفونی، حشرهکش ها، داروئی، احیای آلومینیوم)

صنایع کاغذ سازی (دستمال کاغذی، روزنامه، جعبه های مقوایی، کاغذ تهریر و سایر مقواها)

اسید سولفوریک در واکنش با نیتریت اسید باعث تولید نیترونیوم یونونی می شود که در بسیاری از ترکیبات دیگر نیترود می شود.

فرآیند نیترودار در صنایع تولید مواد منفجره مانند تولید نیتروتولوئن، نیتروگلیسیرین و … مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند تولید اسید سولفوریک صنعتی

فرآیند تولید اسید سولفوریک صنعتیروش های  متنوعی جهت تولید سولفوریک اسید در صنعت وجود دارد ، ما یک روش آن را به اختصار به شما توضیح میدهیم :

فرآیند تولید اسید سولفوریک به روش تر WSA :

این فرایند یکی از اصلی ترین فرآیند سولفورزدایی در بازار کنونی است. از زمان شرکت دانمارکی هالدر تاپسو (Haldor Topsoe) این فرآیند در اواخر 1980 اختراع کرد که این فرآیند به عنوان فرآیند کارآمد برای بازیافت سولفور از فرایندهای سولفورزدایی و تبدیل آن به اسید سولفوریک تجاری بود که همزمان موجب فشار بالا بالا نیز تولید می شود. این شرکت تا کنون بالغ بر 100 پروژه تا کنون انجام داده است.

چرا از فرآیند WSA برای فرآیندها استفاده کنیم؟

به ترکیب خواک حساس نیست ، نیازی به خشک کردن خوراک ورودی نیست ، بیش از 99 درصد از سولفور به صورت اسید سولفوریک غلیام صنعتی بازگشته است ، جنبه جذاب اقتصادی طرح ، سادگی در جایی فرآیند و ساده در کار کردن با آن ، بدون نیاز به آب فرایندی

فرآیند WSA می تواند برای تولید اسید سولفوریک از گوگرد و یا اسید معاونت های حاصل از فرایندهای مختلف استفاده شود. فرآیند WSA یک فرایند عمده ای است که با سایر فرآیندهای اسید سولفوریک همراه با آب در گاز ورودی بر کاتالیست. دی اکسید گوگرد (SO2) در تماس با کاتالیست به تری اکسید سولفور (SO3) تبدیل می شود که این گاز با رطوبت موجود تشکیل دهنده اسید سولفوریک گازی می دهد. اسید سولفوریک گاز طبیعی در مرحله بعد توسط کندانسور به مایع تبدیل شده و با کنترل دما و نسبت آب به گاز SO2 در ورودی اسید سولفوریک با غلظت های مختلف می توان تولید کرد.

فروش اسید سولفوریک 98 درصد

فروش اسید سولفوریک 98 درصدگرچه سولفوریک اسید با خلوص 99٪ می توان ساخت اما پس از آن SO3 هدر زنی در نقطه جوش سبب می شود که کنسانتره به 98.3 درصد کاهش یابد. خلوص 98 درصد به منظور حفظ داری و انبار کردن پایدار بیشتر است و شکل معمولی چیزی است که آن را به عنوان “سولفوریک اسید غلیظ شده” یاد می شود. سایر غلظت ها برای اهداف گوناگون استفاده می شود.

فروشگاه های زیادی در سطح شهر و هم چنین فروشگاه های آنلایین در حال فروش اسید سولفوریک در حجم های بالا و به صورت عمده هستند امروزه در اکثر استان های کشور میتوان اسید سولفوریک 98% را خریداری کرد  ، زیرا این محصول به دلیل مصرف زیاد آن در صنعت ، تولیدکنندگان زیادی را به سمت خود کشانده است و امروزه این محصول تولید زیادی دارد.

لیست قیمت مواد شیمیایی

لیست قیمت مواد شیمیایی قیمت اکثر مواد شیمیایی از جمله اسید سولفوریک یا هیدروسولفوریک اسید ، حلال ها و …  معمولا به دلیل در نوسان بودن قیمت مواد اولیه ، روزانه یا شاید هفتگی در حال تغییر باشد و قیمت ثابتی ندارند.

امروز تولیدکننده های زیادی در حال تولید این محصول در کیفیت های مختلف و با برند های مختلف میباشند ، که قیمت آن ها نیز باهم تفاوت های زیادی دارد. هم چنین عوامل زیادی در قیمت نهایی  مواد شیمیایی تاثیر دارد ، مانند درصد خلوص ، نوع بسته بندی ، شیوه حمل این محصولات و … ، پس شما ابتدا باید موارد درخواستی خود را مشخص کینید ، سپس جهت مشاوره و ارائه بهترین قیمت و کیفیت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مرکز خرید اسید سولفوریک

مرکز خرید اسید سولفوریکمراکز خرید و فروش اسید سولفوریک را میتوان در اکثر شهر های کشور و به خصوص مراکز استان ها پیدا کرد . به دلیل افزایش مصرف اسید سولفوریک در صنعت و افزایش تقاضای آن ، تولید این محصول افزایش چشم کیری داشته است ، در نتیجه در اکثر شهر های کشور در  فروشگاه هایی که به طور تخصصی مواد شیمیایی میفروشند ، اسید سولفوریک را در غلطت های گوناگون میتوان پیدا کرده و خریداری نمود. اما بهترین راه جهت خرید این محصول فروشگاه های اینترنتی میباشد که شما میتوانید به راحتی و در بهترین کیفیت و پایین ترین فیمت محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

کارشناس فروش: آقای رحمانی

راه های ارتباطی:
فروش داخلی: 09128921407

بازرگانی و صادرات: 09124221247

تلفن ثابت: 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاهتان را بنویسید