خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته

آنچه در این مقاله میخوانید .....

میزان مصرف اسید سولفوریک در باغات پستهاسید سولفوریک کشاورزی در خاک دو نقش دارد:کاربرد اسید فسفریک در کشاورزیفروش اسید سولفوریک اصفهان و سلفچگانفروش اسید سولفوریک 98درصد گنبد کاووس گرگانضایعات اسید سولفوریک 98درصد اسید سولفوریک 98درصد بسته بندیقیمت اسید سولفوریک فلهتنظیم قلیایی با اسیدهانوع اسید مصرفی در کشاورزیاز Injector صحیح استفاده کنیدمقدار اسید مورد استفاده را محاسبه کنیدخطرات اسید سولفوریک و رعایت نکات ایمنیاختلاط مناسبTable 2. Suggested alkalinity guidelines (mg CaCO3/liter)zContainer sizeAcceptable alkalinityConcern levelyاجرای آزمایشی یا "کالیبراسیون"اکنون کودمخلوط کود با اسیداسید سولفوریک از کجا بخریم
خرید اسید سولفوریک کشاورزی

خرید اسید سولفوریک کشاورزی یکی از دغدغه های کشاورزان بخصوص باغ های پسته می باشد. چراکه با مشکلاتی که در آب و خاک منطقه های کشاورزی وجود دارد می طلبد که کشاورزان از اسید سولفوریک کشاورزی استفاده نمایند.

خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته
از اسید سولفوریک 98 درصد برای برطرف کردن مشکلات آب (کنترل PH) و خاک (کنترل شوری) می توان استفاده نمود و محصولاتی خوب و پرباری را در عرصه کشاورزی و باغداری به عمل آورد.
در ادامه به کاربرد اسید سولفوریک کشاورزی می پردازیم و اینکه در چه ظرف هایی قابل شارژ و ارسال و چگونه از این اسید استفاده نمایید.

خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته

میزان مصرف اسید سولفوریک در باغات پسته

خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته

یکی از مواد های اصلاحی خاکهای قلیایی باغ پسته اسید سولفوریک 98 درصد است که کاربردهای مختلفی دارد و از جمله مزایایی مانند کاهش اسیدیته خاک برای مدت زمان کوتاه و تبدیل آهک به گچ است. همچنین در مورد استفاده از اسید در بین متخصصین کارشناسان، محققان و باغداران جامعه مورد بحث قرار گرفت است که به بخشی از آن می پردازیم:

اسید سولفوریک کشاورزی در خاک دو نقش دارد:

خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته

  1.  نقش اصلی در خاک های سدیم با ​​بافت سنگین، بنابراین اسید سولفوریک را باید در زمستان به خاک های شور اضافه کرد زیرا در تابستان عناصر را آزاد کرده و به ریشه ها آسیب می رساند.
  2. نقش اصلاح کننده اسیدیته، که در طول فصل قابل استفاده است.
  3. با توجه به محدودیت های زیاد باغ های پسته، استفاده از اسید سولفوریک ضروری است.
  4. گچ تولید شده توسط واکنش آهک در خاک با اسید سولفوریک شایستگی بسیار بیشتری نسبت به گچ شور دارد.
  5. بهترین زمان برای افزودن اسید سولفوریک برای بهبود خاک در زمستان است.
  6. برای مصرف اسید، اسیدیته آب آبیاری می تواند به 4 برسد. حداقل اسیدیته 5 در آبیاری قطره توصیه می شود.
  7. مقدار اسید توصیه شده 50 80 لیتر است.
  8. بهتر است از اسید سولفوریک با خلوص بالا و سطح پایین فلزات سنگین استفاده شود

کاربرد اسید فسفریک در کشاورزی

خرید اسید سولفوریک کشاورزی | میزان مصرف اسید سولفوریک در باغ پسته

بیشتر اسید فسفریک در بدو تولد کود استفاده می شود. فسفر یکی از عناصر اساسی برای رشد گیاه است. فسفاتهای آلی ترکیباتی هستند که انرژی لازم برای اکثر واکنشهای ایجاد شده در سلولهای زنده را تأمین می کنند، به طوری که خاکهای سرشار از فسفات رشد گیاه را تقویت می کنند.
افزایش غلظت فسفات در سطح آب باعث رشد گیاهان آبزی نیز می شود. افزودن کودها می تواند رشد گیاهان در آب دریاچه و آب جاری را تحریک کند.
فاضلاب حاوی فسفات می تواند همین تأثیر را داشته باشد. دریاچه هایی که سرشار از مواد مغذی هستند به دلیل افزایش میزان تجمع از بین می روند.
هنگامی که گیاهان آبزی در این محیط از محیط مغزی رشد می کنند، پس از مدتی می میرند. این گیاهان مرده اکنون برای حل اکسیژن محلول، آب مصرف می کنند. این میزان مصرف اکسیژن محلول را تا جایی کاهش می دهد که برای حمایت از حیوانات آبزی کافی نباشد.
برای کاهش خطر تهدید دریاچه، بسیاری از مناطق فسفاتها را از بین پاک کننده ها خارج می کنند. در بعضی موارد، فسفاتها با کربناتها جایگزین می شوند. به عبارت دیگر، مواد شوینده جدید به روشی تهیه شده اند که با یون های سخت کلسیم و منیزیم واکنش نشان نمی دهند.

فروش اسید سولفوریک اصفهان و سلفچگان

فروش اسید سولفوریک اصفهان،سلفچگان

اگر به دنبال خرید اسید سولفوریک 98 درصد هستید و می خواهید بدانید اسید سولفوریک  در بازار ایران و جهان چقدر است. برای انجام این کار، فقط به نمایندگی های مختلف موجود برای فروش مراجعه کنید.
در مورد نحوه خرید و فروش این ماده شیمیایی و به روز کردن اطلاعات خود با مشاوران مختلفی گفتگو کنید. هنگام خرید و فروش این ماده شیمیایی اشتباه نکنید.
شرکت ارسیان کو از جمله تامین کننده های اصلی اسید سولفوریک کشاورزی در ایران می باشد. اسید سولفوریک 98 درصد  در مصارف کشاورزی در باغ های پسته، گوجه فرنگی و سیفی جات استاده می شود و در پایین اوردن PH  موثر بوده و همچنین شوری خاک را بر طرف می نماید.
همچنین از اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی در خاک های رسی استفاده می شود و باعث بالا بردن نفوذ پذیری خاک می گردد. شرکت آرسیان کو  اسید سولفوریک فله و بسته بندی  درخواستی مشتریان را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت بصورت تحویل در مقصد تحویل می دهد.

فروش اسید سولفوریک 98درصد گنبد کاووس گرگان

یکی از شرکت های فعال در تولید اسید سولفوریک 98 درصد در شمال شرق ایران شرکت کیمیا پژوهان خاور شیمی می باشد که بدون تردید یکی از معتبر ترین برندهای ایرانی در زمینه تولید بوده و استفاده بسیاری از شرکت تولیدی داخلی و خارجی گواه این موضوع می باشند.
لذا شرکت کیمیا پژوهان خاوران شیمی با قیمت های رقابتی اسید سولفوریک 98 درصد و اسید سولفوریک کشاورزی را تولید و به بازار ارائه می نمایید. از جمله شهر هایی که می توانند از شرکت کیمیا پژوهان خاور شیمی اسید مصرفی خود را تهیه کنند شهر های ازاد شهر، گرگان، بهشهر، ساری، شاهرود و بجنورد می باشد.
شرکت کیمیا پژوهان خاور شیمی واقع در استان گلستان و در شهر گنبد کاووس می باشد. برای خرید اسید سولفوریک صنعتی و کشاورزی این مجموعه می توانید به صورت مستقیم یا استفاده از فروشگاه های اینترنتی معتبر استفاده کنید و خریدتان را انجام دهید.

ضایعات اسید سولفوریک 98درصد

ضایعات اسید سولفوریک

اسید سولفوریک 98 درصد صنعتی در برخی از کارخانه جات ها استفاده می شود و پس از استفاده از اسید سولفوریک و  تولید محصول اصلی ضایعات اسید سولفوریک در مخازنی انباشته می شود و درصد آن به 70 الی 85 درصد می رسد و با قیمت های پایین تری نسبت به اسید سولفوریک 98 درصد فروخته می شود چرا که چگالی اسید پایین امده و میزان ناخالصی آن افزایش پیدا کرده است.

 اسید سولفوریک 98درصد بسته بندی

ظرف نگهداری اسید سولفوریک

اسید سولفوریک کشاوزی در گالن های 20 لیتری و 1000 لیتری شارژ و برای کشاورزان عزیز ارسال می گردد.
اسید سولفوریک 98 درصد با چالی 1.8 می باشد و هر یک لیتر آن برابر است با 1800 گرم بوده  بنابراین در 20 لیتری حدود 36 کیلو گرم اسید سولفوریک شارژ می شود. ناگفته نماند ظرف های بیست لیتری انواع مختلفی دارند و ظرفیت های آنها نیز با هم متغیر است و از 33 تا 39 کیلوگرم ظرفیت های مختلفی دارند.
ظرف های 1000 لیتری دارای گنجاش 1800 کیلوگرم  اسید سولفوریک می باشد و با لیفتراک حمل می شود و معمولا برای صادرات از این ظرف ها استفاده می کنند.
شرکت ارسیان کو به سفارش مشتریان عزیز اسید سولفوریک را در ظرف های 1000 لیتری و 20 لیتری شارژ و برای مصرف کنندگان ارسال می نماید و از دیگر خدمات شرکت آرسیان کو تحویلی بودن کالا ها می باشد و اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی  و صنعتی را در مکان و مقصد مشتریان به صورت تحویلی ارسال می نماید.
همچنین اگر کشاورزان و مصرف کنندگان عزیز دارای مخازن نگهداری اسید سولفوریک کشاورزی باشند این مجموجه با ارسال  تانکر های 25  ال 28 تنی اسید سولفوریک را در  مقصد شما را تخلیه می نماید.

قیمت اسید سولفوریک فله

قیمت اسید سولفوریک فله به مراتب از اسید سولفوریک بسته بندی شده پایین تر خواهد بود چرا که در بسته بندی اسید سولفوریک  قیمت ظرف و مزد شارژ کردن توسط نیرو ها باعث افزایش قیمت مصرف کننده می شود.
لذا مصرف کنندگانی که مخازن نگهداری اسید سولفوریک دارند می توانند بصورت فله ای سفارش خود را اعلام نمایند تا  بصورت حمل در تانکر های 25 تنی مخصوص حمل اسید برای مصرف کنندگان ارسال نماییم.
در این خرید فقط هزینه اسید و کرایه حمل تا مقصد برای مصرف کنندگان لحاظ می گردد.
شرکت آرسیان کو در سر تا سر ایران قادر به ارسال اسید سولفوریک 98 درصد صنعتی و کشاورزی بصورت حمل در تانکر های مخصوص می باشد و در مقصد شما مصرف کنندگان به صورت تحویلی بدون اینکه شما به فکر راننده و حمل و هزینه های آن باشد این خدمات را برای شما ارائه نماید.

تنظیم قلیایی با اسیدها

تنظیم قلیایی با اسیدها

اسیدها ابزاری عالی برای پرورش دهندگان بوده اند تا بتوانند کنترل بهتری از قلیایی آب آبیاری (عمدتاً بی کربنات و کربنات ها) و رشد pH رسانه ها داشته باشند. هنگامی که نقش قلیایی درک شد، ممکن است پرورش دهنده مرحله عملی زیر را برای کنترل قلیایی با استفاده از اسیدها از طریق سیستم انژکتور در نظر بگیرد.

نوع اسید مصرفی در کشاورزی

نوع اسید

اسیدهایی که معمولاً در دسترس پرورش دهندگان است شامل فسفر، گوگرد، نیتریک و سیتریک است. در جدول 1 معیارهای انتخاب اسید مناسب برای وضعیت شما ذکر شده است: ایمنی نسبی، خنثی سازی قدرت، هزینه و محتوای مواد مغذی. در تجربه ما، اسید سولفوریک موثرترین و پرمصرف ترین اسید است.
با این حال، این یکی از اسیدهای خطرناک برای استفاده است. برای مقادیر کم حذف قلیایی، اسید فسفریک ممکن است اسید مورد نظر باشد.
اسید نیتریک از نظر تئوری ایده آل است زیرا نیتروژن نیترات را اضافه می کند. اما دود می کند و بسیار اکسید کننده است، بنابراین انجام این کار بسیار دشوار است. اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف و جامد است و باعث می شود که از سه ماده دیگر ایمن تر باشد. اما بسیار کمتر موثر است، بنابراین استفاده از آن گرانتر است.

از Injector صحیح استفاده کنید

پس از انتخاب اسید برای استفاده، اطمینان حاصل کنید که انژکتور شما می تواند کار را انجام دهد. برای به دست آوردن این اطلاعات، کتابچه راهنمای تزریق را بخوانید یا با سازنده انژکتور تماس بگیرید. توجه: برخی از تولید کنندگان انژکتور اعلام می کنند حداکثر 5 درصد اسید قابل استفاده است. این تقریباً برابر با 6 اونس مایع اسید / گالن آب با غلظت اسید غیر معمول و زیاد است.

مقدار اسید مورد استفاده را محاسبه کنید

مقدار اسید مورد استفاده را محاسبه کنید

ما پیشنهاد می کنیم از اسید کافی برای کاهش قلیایی آب در محدوده هدف استفاده کنید. جدول  دامنه قلیایی مورد نظر را بر اساس اندازه ظرف ارائه می دهد. ابتدا آب خود را برای قلیایی بودن تجزیه و تحلیل کنید.
می توانید قلیایی بودن خود را آزمایش کنید و یا می توانید از یک کیت برای اندازه گیری آن استفاده کنید (کیت های آزمایش قلیایی را می توان از طریق توزیع کنندگان گلخانه ای یا عرضه های علمی خریداری کرد) سپس مقدار اسید مورد نیاز برای جذب آب را در محدوده قلیایی مورد نظر خود محاسبه کنید.
(قلیایی فعلی قلیایی مورد نظر = قلیایی خنثی می شود). در جدول 1 مقدار اسید مورد استفاده برای یک ppm مشخص قلیائیت در هر 100 گالن آب ذکر شده است. اکنون شما برای اجرای کالیبراسیون خلبان خود آماده هستید.

 

z محتویات مغذی هنگامی که 1 گل. اوز به 100 گالن آب اضافه شده است. تنظیم مناسب را با برنامه کود انجام دهید.

y مقدار قلیایی (میلی گرم CaCO3 / لیتر) وقتی 1 پیمانه خنثی می شود. اوز اسید به ازای هر 100 گالن آب اضافه می شود.

x ضریب تبدیل اسید در گرانش خاص بیان شده است. مثال: اگر قلیایی 250 عیار دارید و می خواهید 150 را هدف قرار دهید، باید 100 میلی گرم CaCO3 / لیتر را خنثی کنید. اگر از اسید سولفوریک استفاده می کنید، سپس 100 0.2 0.23 = 23 میلی لیتر (میلی لیتر) / 100 گالن. 23 میلی لیتر مورد نیاز / 29.6ml / fl. اوز = 0.77 (0.75 فلو. اونس) / 100 گالن. نرخ به قدرت و وزن مخصوص بستگی دارد.

w اسید فسفریک در نقاط قوت زیادی به دست می آید، اما 75٪ متداول است. در صورت وجود از درجه سنگین یا درجه غذای سنگین استفاده کنید

اسید سولفوریک 93٪ به اسید 66 \”Baume\” نیز معروف است. الکترولیت اسید باتری توسط برخی توصیه می شود و تقریباً 35٪ استحکام دارد.

u فرض کنید که حدود یک سوم اسید مؤثر است زیرا اسید فسفریک کاملاً جدا نمی شود.

خطرات اسید سولفوریک و رعایت نکات ایمنی

اول ایمنی

اسیدها مواد شیمیایی خطرناکی هستند. هنگامی که اسیدهای غلیظ با آب مخلوط می شوند، گرمای فوق العاده ای ایجاد می شود (که حتی می تواند پلاستیک را تحریف یا ذوب کند).
اختلاط نادرست می تواند منجر به آسیب جسمی شود. همیشه تجهیزات ایمنی مناسب را هنگام استفاده از اسیدها بپوشید. این شامل عینک ایمنی، سپر صورت، پیش بند یا روپوش لاستیکی و دستکش و چکمه های مقاوم در برابر اسید است.

اختلاط مناسب

اختلاط مناسب

از ظروف مقاوم در برابر اسید برای حاوی محلول اسید اسیدی استفاده کنید. قوطی های زباله پلی اتیلن سنگین، کافی هستند. همیشه اسید را با آب مخلوط کنید. ظرف بورس را تقریباً نیمی از حجم نهایی که می خواهید با آب مخلوط کنید، پر کنید. (توجه: از آنجا که این آزمایشی است، شما نمی خواهید مقدار کامل محلول سهام اسیدی شده را تشکیل دهید زیرا ممکن است بخواهید مقدار اسید را تنظیم کنید یا کود بعدی را به محلول سهام اضافه کنید.
اسید را با دقت با استفاده از یک ظرف اندازه گیری مناسب اندازه گیری کنید. سپس اسید را به آب، به آرامی و با دقت به مرکز سطح آب اضافه کنید.
اگر اسید را از یک درام بزرگ یا یک ظرف جدا کنید، باید در دستگاه پمپاژ و توزیع مواد مقاوم در برابر اسید سرمایه گذاری کنید. در حین و بعد از افزودن اسید به آب، باید اسید را در آب هم بزنید.
اسید از آب سنگین تر است، بنابراین فکر نکنید که فقط به دلیل اینکه یک مایع است به راحتی مخلوط می شود. هم بزنید از پاشیدن خودداری کنید!

Table 2. Suggested alkalinity guidelines (mg CaCO3/liter)z

Container size

Acceptable alkalinity

Concern levely

Plugs 60-100

<40, ><40, >120

Small pots

80-120

<40, >140

4-5″ pots

100-140

<40, >160

>6″ pots

120-180

<60, >200

z سطح قلیایی از طریق آزمایشگاه آزمایش اسکاتس توصیه می شود. سطح واقعی ممکن است بسته به نوع محصول و پاسخ گیاه مورد نظر متفاوت باشد.

y سطح پایین ممکن است منجر به کاهش pH محیط شود، و مقادیر زیاد منجر به افزایش pH رسانه می شود. این روند به میزان لقاح بسیار وابسته است.

اجرای آزمایشی یا “کالیبراسیون”

پس از تهیه محلول اسیدپاشی، باید مشخص کنید که آیا قلیائیت آب آبیاری هدف را برای برنامه خود بدست آورده اید یا خیر. انژکتور را به نسبت رقت مناسب به مدت 5 تا 10 دقیقه اجرا کنید، سپس یک نمونه بگیرید. بهتر است آب مورد نظر خود را برای آزمایش در یک سطل 5 گالن بریزید و نمونه ای از 5 سطل گالن بگیرید. قلیایی را آزمایش کنید.
تنظیمات را در صورت لزوم انجام دهید. پس از اتمام کار، احتیاط است که نمونه دیگری از آب اسیدی شده را به آزمایشگاه تحلیلی بفرستید تا یک آزمایش کامل بدست آورید. این امر به شما اطلاع می دهد که علاوه بر قلیایی، چیز دیگری نیز تغییر کرده است.

اکنون کود

اسید سولفوریک کشاورزی

بسیاری از تولید کنندگان می خواهند از یک انژکتور استفاده کنند و اسید را با کود مخلوط کنند. استفاده از فسفر، نیتریک و اسید سیتریک با کودهای محلول در آب مرطوب سازگار است. اسید سولفوریک با کودهای حاوی کلسیم مانند نیترات کلسیم یا فرمولاسیونهایی مانند 15 0 15 و 17 0 17 به شکل غلیظ سازگار نیست.

مخلوط کود با اسید

اگر اسید را از یک انژکتور جداگانه رقیق می کنید، این مرحله را نادیده بگیرید. به یاد داشته باشید، شما فقط مقداری از اسید را برای انجام کار کالیبراسیون (نیمی از حجم محلول سهام) قرار داده اید.
باقیمانده اسید را برای کل اسید مورد نظر خود اضافه کنید. ممکن است آب بیشتری به آن اضافه کنید و به آن اتاق اضافه کنید. برای جلوگیری از پاشیدن کود، کود را به دقت اضافه کنید، و آب کافی اضافه کنید تا مخلوط حجم نهایی شما کاملاً به دست آید.
باز هم، تزریق محلول غذایی اسیدی شده را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که آب آبیاری در محدوده قلیایی هدف قرار دارد. شما تمام شد!

اسید سولفوریک از کجا بخریم

جهت خرید اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی یا صنعتی بایست به چند نکته مهم توجه کنید:
مهم ترن نکته در خرید اسید سولفوریک کشاورزی فلزات سنگین ، درصد اسید سولفوریک  و شفافیت اسید می باشد، لذا با در نظر گرفتن این خصوصیات می توانید اسید سولفوریک کشاورزی مرغوبی را تهیه و مصرف نمایید.
شرکت ارسیان کو با سابقه چندین ساله خود در بسته بندی اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی توانسته بیشترین بازرا این محصول را در دست بگیرد و با مشاوره درامر خرید و ارائه خدمات تحویل در مقصد  به کشاورزان و مشتریان عزیز بیشترین نقش در تولید و ارسال اسید سولفوریک 98 درصد در ایران را داشته باشد.

فواد حفیظی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: صیادی

راه های ارتباطی:

phone icon فروش داخلی: 09128921407

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

phone icon شماره ثابت: 02147626785

telegram icon تلگرام: arsianco@

instagram icon اینستاگرام: arsianco@

email icon ایمیل: info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین انواع اسید دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید