مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تولید اسید سولفوریک و روش استخراج اسید سولفوریک سرچشمه

آنچه در این مقاله میخوانید .....

روش فرآیند تماس سولفوریک اسید به چه صورت است؟استخراج اسید سولفوریک مس سرچشمهقیمت اسید مس سرچشمه با قیمت باورنکردنیتخفیف ویژه هنگام خرید اسید سولفوریک مس سرچشمه سولفوریک مس سرچشمه بهترین برند در خاورمیانه
تولید اسید سولفوریک

تولید اسید سولفوریک امروزه در سراسر جهان به راحتی تولید می شود و ایالات متحده و چین به عنوان تولیدکنندگان اسید سولفوریک برتر رتبه بندی می شوند. سالانه بیش از 40 میلیون تن تنها در ایالات متحده تولید می شود. فرآیند تماس با استفاده از یک کاتالیزور رایج ترین روش تولید H 2 SO 4 است. روش‌های کمتر رایج دیگری وجود دارد، و همه فرآیندهای مختلف دارای تغییرات بالقوه در اجرای خود هستند.

روش فرآیند تماس سولفوریک اسید

در مقالات بعدی قصد داریم شما را با انواع کاربرد مهم اسید لوله باز کن و قویترین محلول لوله بازکن بیشتر آشنا کنیم پس می توانید برای اطلاعات بیشتر مقالات ما را دنبال کنید.

روش فرآیند تماس سولفوریک اسید به چه صورت است؟

روش فرآیند تماس مسئول تولید بیش از 90 درصد از کل اسید سولفوریک تولیدی تجاری است. این نام از مرحله ‌ای از روش نشات می ‌گیرد که در آن دی ‌اکسید گوگرد و گاز اکسیژن «در تماس» با سطح کاتالیزور واکنش می ‌دهند تا گاز تری ‌اکسید گوگرد را به عنوان مرحله ‌ای در مسیر H2SO4 تولید کنند. فرآیند را می توان به پنج مرحله تقسیم کرد:

مرحله 1: گوگرد عنصری که از طریق گاز طبیعی یا نفت به دست می آید، در حضور گاز اکسیژن اضافی سوزانده می شود تا دی اکسید گوگرد گازی تشکیل شود. گاهی اوقات این مرحله با حرارت دادن کانه های سولفیدی مانند سولفید مس، سولفید نیکل یا کمتر متداول پیریت آهن در هوای اضافی برای تولید دی اکسید گوگرد تکرار می شود.

مرحله 2: دی اکسید گوگرد از مرحله 1 برای جلوگیری از مسمومیت کاتالیزور و بی اثر کردن آن برای انجام توانایی های کاتالیزوری خود خالص می شود.

مرحله 3: دی اکسید گوگرد و گاز اکسیژن اضافی در حضور کاتالیزور، پنتوکسید وانادیم، V 2 O 5، با دمای بالا در حدود 750-850 درجه فار نهایت واکنش داده و در فشارهای 1-2 اتمسفر نگه داشته می شوند تا گاز تری اکسید گوگرد تولید شود.

مرحله 4: تری اکسید گوگرد گازی با محلول اسید سولفوریک غلیظ مخلوط می شود تا اسید پیروسولفوریک مایع، H 2 S 2 O 7، که به نام اولئوم نیز شناخته می شود، تولید شود.

مرحله 5: اولئوم، H 2 S 2 O 7، با آب واکنش داده می شود تا محصول نهایی اسید سولفوریک غلیظ به دست آید. دو برابر مقدار H 2 SO 4 تولید می شود که در مرحله 4 استفاده شد.

قبل از فرآیند تماس، فرآیند اتاق سرب روش اصلی برای تولید اسید سولفوریک برای نزدیک به دو قرن بود و توسعه روش فرآیند تماس تا حد زیادی جایگزین استفاده از آن شد. سایر روش های کمتر رایج برای تولید H2SO4 عبارتند از فرآیند اسید سولفوریک مرطوب، روش متابی سولفیت و حل کردن دی اکسید گوگرد در پراکسید هیدروژن می باشد.

استخراج اسید سولفوریک مس سرچشمه

استخراج اسید سولفوریک مس سرچشمه

همانطور که می دانید مواد شیمیایی در صنایع های مختلف امروزه بسیار استفاده می شود و یکی از قوی ترین اسیدها در کل خاورمیانه، کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه است. این اسید بسیار قوی با مواد شیمیایی مختلف از خود واکنش نشان می دهد جهت ترکیب مواد جدید و برای موارد مختلف استفاده می شود. در مقالات قبلی به این موضوع به طور کامل اشاره کردیم که اسید سولفوریک درتهیه کودهای شیمیایی درجه یک توسط شرکت آرسیان کو که تولید کننده و صادرکننده انواع اسید سولفوریک در ایران است جهت پالایشگاه های نفت و استخراج فلزات و موارد دیگر استفاده می شود. یکی از کارخانه هایی که در حال حاضر سالانه هزاران تن اسید را در ایران تولید می کند کارخانه مس سرچشمه آرسیان کو است. برای آخرین قیمت اسید سولفوریک مس سرچشمه میی توانید با مشاورین ما در مجموعه شرکت بازرگانی تجاری آرسیان کو تماس حاصل نماید.

قیمت اسید مس سرچشمه با قیمت باورنکردنی

قیمت اسید سولفوریک مس سرچشمه بسیار ارزان است. به دلیل که سالانه چندین تن از این محصول شیمیایی در شرکت آرسیان کو توسط مهندسین متخصص تولید می شود. زمانی که برغلظت اسید سولفوریک ها افزوده می شودقطعا قیمت این ماده شیمیایی بالا می رود. اسید سولفوریک های مس سرچشمه کاربردهای بسیار خاصی دارند و به سرعت صرفه بازار می شوند. این اسیدها انواع مختلفی دارند که به شرح زیر است. انواع اسید سولفوریک های تولید شده در شرکت مس سرچشمه موارد زیر می باشند:

  • اسید سولفوریک مس سرچشمه صنعتی
  • اسید سولفوریک مس سرچشمه کشاورزی
  • اسید سولفوریک مس سرچشمه آزمایشگاهی
  •  اسید سولفوریک مس سرچشمه باتری

نوع اسید سولفوریک ها بستگی به قیمت ها آنها در صنعت اسیدها دارد.

تخفیف ویژه هنگام خرید اسید سولفوریک مس سرچشمه

تولید اسید سولفوریک ها به دلیل داشتن غلظت های مختلف و تولید محصولا بالا و درجه یک در مراکز فروش به خوبی یافت می شود و به دلیل داشتن تنوع و انواع های مختلف، به مشتریان اسید سولفوریک مس سرچشمه تخفیف ویژه ای داده می شود. اما قیمت اسید سولفوریک ها همیشه ثابت و معین نیست بلکه به شرایط خاصی بستگی دارد. همین مسئله باعث شده که همیشه جزو محصولات تخفیف دار قرار نگیرد و تولیدکنندگان و فروشندگان از این کار دوری کنند.

سولفوریک مس سرچشمه بهترین برند در خاورمیانه

سولفوریک مس سرچشمه بهترین برند در خاورمیانه

شایان ذکر است که بدانید اسید سولفوریک ها در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، به همین خاطر، کشور های زیادی هستند که کارخانه های تولید انواع اسید سولفوریک درجه یک و تضمینی را در شهر های مختلف خود چه ایران چه خارج از کشور، راه اندازی کرده اند تا بتوانند به بهترین بازدهی سود برسند. ضمن اینکه، تولید اسید سولفوریک به میزان قابل توجهی با غلظت بالا در حال تولید تسط کارحانه آرسیان کو است.

این محصول شیمیایی بسیار محبوب و شناخته شده است و تا به امروز توانسته در سطح جهانی کشور قرار بگیرد و در همه جای دنیا از این تولید اسید سولفوریک به راحتی خرید و فروش می شود. یکی از قوی ترین و بارزترین شرکت های تولیدی در صنعت بزرگ شیمیایی در ایران و اروپا، کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه آرسیان کو است. این کارخانه از کارخانه های برتر در صنعت شیمیایی کشور با بالاترین رتبه همراه با نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه پتروشیمی، توانستند محصولاتی با کیفیت بالا عرضه بازار جهانی کنند.

خط تولید اسید سولفوریک مس سرچشمه سالانه توانایی تولید هزاران تن اسید را داخل و خارج از ایران پخش می کند. در حال حاضر جدیدترین برند تولیدی اسید سولفوریک مس سرچشمه در جهان اسید سولفوریک بالای 90% است به دلیل داشتن غلظت بالایی که دارد. این ماده شیمیایی به خاطر داشتن اسید بالا بسیار خطرناک است و حتما در هنگام استفاده از این اسید نکات ایمنی را رعایت کنید.

علاوه بر صنایع و کارخانجات مختلف که اسید سولفوریک مواد اولیه تولید محصولات انها می باشد، باغداران و کشاورزان نیز می توانند با مراجعه به مرکز فروش اسید سولفوریک ارسیان کو با کیفیت ترین انواع اسید سولفوریک را در بسته بندی های 20 لیتری (34 تا 40 کیلوگرمی) خریداری کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

کارشناس فروش: آقای رحمانی

راه های ارتباطی:
فروش داخلی: 09128921407

بازرگانی و صادرات: 09124221247

تلفن ثابت: 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.