مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

خط تولید اسید سولفوریک | کارخانه تولیدی انواع اسید و مواد شیمیایی در ایران

آنچه در این مقاله میخوانید .....

فرآیند تولید خط تولید اسید سولفوریک ها توسط شرکت بازرگانی آرسیان کواولین نصب در عملیات موفقیت آمیز اسیدهای سولفوریکراه اندازی و بهره برداری کارخانه خط تولید اسید سولفوریکتأثیر فروش اسید سولفوریک بر تعادل شیمیایی آسیابنتیجه گیریتخصص گروه بازرگانی آرسیان صنعت در خدمت شماست
خط تولید اسید سولفوریک

خط تولید اسید سولفوریک باعث صرفه جویی و بهبود عملکرد زیست محیطی می شود. با این محلول، گوگرد موجود در گازهای بدبو آسیاب خمیر کاغذ را می توان به تولید اسید سولفوریک تبدیل کرد. اسید تولید شده در داخل، تعادل شیمیایی Na-S آسیاب را می بندد.

سدیم و گوگرد عناصر شیمیایی ضروری در کارخانه خمیر کاغذ کرافت هستند و نقش حیاتی در تولید خمیر با کیفیت دارند. متعادل کردن این مواد شیمیایی به طور مستقیم به کارایی آسیاب خمیر کاغذ مربوط می شود. گوگرد احیا شده در گازهای بدبو آسیاب خمیر کاغذ می تواند به اسید سولفوریک تبدیل شود و این اسید تولید شده داخلی گردش مواد شیمیایی را می بندد و منافع اقتصادی و زیست محیطی به همراه دارد.

اسید سولفوریک توسط  شرکت بازرگانی آرسیان کو

فرآیند تولید خط تولید اسید سولفوریک ها توسط شرکت بازرگانی آرسیان کو

گازهای غلیظ غیر قابل چگالش (CNCG) جمع آوری شده و به مخزن جمع آوری هدایت می شوند و از آنجا به یک زباله سوز جداگانه منتقل می شوند. در زباله سوز جداگانه، کل ترکیبات گوگرد احیا شده در CNCG به SO2 اکسید می شوند. گاز دودکش از دیگ بخار به یک مخزن واکنش کاتالیزوری هدایت می شود. کاتالیزور SO2 را با استفاده از اکسیژن اضافی که از طریق هوای احتراق وارد SO3 می شود اکسید می کند. گازهای دودکش از مبدل کاتالیزوری به یک برج چگالشی منتقل می شود. دمای گازهای دودکش با مایع خنک کننده کاهش می یابد و SO3 موجود در گازهای دودکش با H2O واکنش می دهد و تولید اسید سولفوریک می کند.

اولین نصب در عملیات موفقیت آمیز اسیدهای سولفوریک

اولین کارخانه اسید سولفوریک از این نوع در سال 2017 راه اندازی شد و به طور مداوم در کارخانه Äänekoski Metsä Bioproduct فنلاند فعالیت می کند. این کارخانه به موقع آماده شد و توانسته است اسید سولفوریک را با کیفیت عالی و فراتر از تمام معیارهای تعیین شده برای اسید سولفوریک با منبع خارجی تولید کند. این کارخانه اسید سولفوریک یکپارچه یک راه حل برد برد برد واقعی است. این یک سرمایه گذاری زیست محیطی با بازپرداخت مالی ملموس در پس انداز مواد شیمیایی است.

راه اندازی و بهره برداری کارخانه خط تولید اسید سولفوریک

خط تولید خرید اسید سولفوریک در ایران محصولات زیستی Äänekoski از یک زباله سوز CNCG، مبدل کاتالیزوری، برج متراکم و یک اسکرابر بی سولفیت شامل مخازن ذخیره محصول تشکیل شده است. ظرفیت تولید این کارخانه تقریبا 35 تن اسید سولفوریک در روز است و بسته به میزان گوگرد گازهای غیر قابل تراکم ورودی، می تواند مقادیر بیشتری تولید کند. این اولین کارخانه اسید سولفوریک در مقیاس بزرگتر در جهان است که در یک کارخانه خمیر کاغذ در حال بهره برداری است. این گیاه اسید سولفوریک مرغوب تولید می کند که در هر قسمت از آسیاب قابل استفاده است.

راه اندازی کارخانه جدید اسید سولفوریک در یک کارخانه خمیر کاغذ به دلیل ماهیت خورنده و خطرناک SO3 و H2SO4 چالش برانگیز است. بنابراین، خواص این مواد شیمیایی و شرایط فرآیند باید در مرحله طراحی کارخانه به خوبی درک شود. بعلاوه، به دلیل نقش همه کاره آن در آسیاب خمیر کاغذ، لازم است این فرآیند با سایر فرآیندهای آسیاب هماهنگ باشد. اسید تولید شده را می توان در بلیچینگ، کارخانه تولید دی اکسید کلر، تولید روغن بلند، کنترل pH و تصفیه خانه فاضلاب استفاده کرد. اسید سولفوریک تولید داخلی هزینه اسید سولفوریک خریداری شده خارجی را کاهش می دهد، مزایای زیست محیطی را افزایش می دهد و به بستن تعادل شیمیایی آسیاب کمک می کند. کارخانه اسید سولفوریک یک گام به تحقق مفاهیم زیست پالایشگاهی آینده نزدیکتر است.

کارخانه اسید سولفوریک

تأثیر فروش اسید سولفوریک بر تعادل شیمیایی آسیاب

در کارخانه های خمیر کاغذ قدیمی و جدید، تلفات سدیم بیشتر از ورودی چرخه بازیافت شیمیایی آسیاب خمیر کاغذ است. سدیم اضافی مورد نیاز برای جبران تلفات و NaOH به عنوان جبران در بیشتر موارد استفاده می شود. در مورد گوگرد کاملا برعکس است، یعنی گوگرد ورودی بیشتر از گوگرد خروجی است، به همین دلیل، گوگرد اضافی از فرآیند بازیافت با پاکسازی خاکستر ESP دیگ بازیابی حذف می شود و این عمل باعث افزایش بار محیطی می شود. خاکستر ESP عمدتا حاوی Na2SO4 است. بنابراین با حذف گوگرد، Na حذف می شود. هر کیلوگرم S/ADt مازاد 1.4 کیلوگرم Na/Adt = 2.5 کیلوگرم NaOH/Adt خارج می ‌کند و در بیشتر موارد NaOH پرهزینه است. برای جلوگیری از تلفات سدیم به دلیل تصفیه گوگرد، تولید اسید سولفوریک با منابع داخلی مانند NCG و استفاده در آسیاب خمیر کاغذ با جایگزینی اسید خریداری شده از خارج در واقع سودمند است.

این صرفه جویی ناشی از کاهش هزینه های NaOH، هزینه های اسید خریداری شده خارجی، مزایای زیست محیطی و یک قدم نزدیک تر به تحقق چرخه شیمیایی بسته شدن آسیاب خمیر کاغذ است.

اسید سولفوریک تولید شده در داخل می تواند جایگزین اسید خریداری شده در چندین مکان در کارخانه شود. تحویل کارخانه اسید والمت، تجربه تکنولوژیکی و عملیاتی نشان می دهد که این کارخانه برای هر آسیابی که از اندازه متوسط ​​تا بزرگ است یک فرآیند ضروری است. “فناوری کارخانه اسید سولفوریک آرسیان کو یک گام به تحقق مفاهیم زیست پالایشگاهی آینده نزدیک ‌تر است”.

گروه بازرگانی آرسیان صنعت

نتیجه گیری

تولید اسید سولفوریک از گازهای غیر قابل تراکم آسیاب خمیرکاغذ، آسیاب محصولات زیستی را قادر می سازد تا در استفاده از اسید سولفوریک تقریبا خودکفا شوند. کارخانه اسید سولفوریک آرسیان کو مزایای زیست محیطی قابل توجهی را به همراه دارد که یکی از آنها میزان سرب سولفات به تصفیه خانه پساب آسیاب کاهش یافته و بار سولفات در آبراهه های مجاور به شدت کاهش یافته است. کارخانه سوزاندن CNCG را می توان به عنوان دیگر پشتیبان برای تولید بخار فرآیند با سوزاندن CNCG، روغن بلند و یا متانول مایع استفاده کرد. این کارخانه نوآورانه می تواند بسته به نیاز، اسید سولفوریک و بی سولفیت را به طور همزمان تولید کند.

تخصص گروه بازرگانی آرسیان صنعت در خدمت شماست

تمرکز و خط تولید اسید سولفوریک ما این است که عملکرد شما را به جلو برسانیم و از تولید خمیر پایدار اطمینان حاصل کنیم. ما یک تیم فناوری اختصاصی اسید باتری خودرو داریم که روی محلول‌های NCG و کارخانه اسید سولفوریک کار می‌ کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

کارشناس فروش: آقای رحمانی

راه های ارتباطی:
فروش داخلی: 09128921407

بازرگانی و صادرات: 09124221247

تلفن ثابت: 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.