مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

هزینه های تولید اسید سولفوریک به چه صورت است

آنچه در این مقاله میخوانید .....

هزینه تولید و صادرات اسید سولفوریک چگونه محاسبه می شود؟روش های تولید و مصرف سولفوریک اسیدساخت اسید سولفوریک از گاز تغذیه مرطوب

بسیاری از کارخانه های اسید سولفوریک که در حال حاضر در ایران و اروپا کار می کنند مانند کارخانه CUF-QI دارای فناوری پیشرفته ای برای کاهش انتشار اکسیدهای نیتروژن در جو هستند. NOx اغلب، این سیستم‌ها مبتنی بر فناوری احیای کاتالیزوری انتخابی هستند، از جمله راکتوری که در آن اکسیدهای نیتروژن، NO و NO2، با کمک یک کاتالیزور به نیتروژن N2 و آب H2O تبدیل می ‌شوند. وجود یک عامل کاهنده با این حال، این فناوری محدودیت هایی را به خصوص در زمان راه اندازی و خاموشی نیروگاه ایجاد می کند. در رژیم‌ های گذرا، تبدیل کل آمونیاک از طریق راکتور امکان‌ پذیر نیست و به دلیل تشکیل احتمالی نیتریت آمونیوم و مسائل ایمنی شدید ایجاد می‌ شود.نیترات، محصولات جانبی بالقوه انفجاری از این رو، در چنین دوره‌هایی، نمی ‌توان از سیستم کاهش استفاده کرد، در نتیجه انتشار NOx افزایش می‌ یابد که باعث می‌ شود گاز دم با رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز قابل مشاهده باشد. به بیان دقیق، این انتشارات ناقص مقررات زیست محیطی کنونی نیست که انتشار گازهای گلخانه ای بالاتر را در دوره های کوتاه مدت مجاز می کند. با این حال، آنها تأثیر بصری دارند و ممکن است منجر به شکایت رسمی توسط جمعیت اطراف شوند. علاوه بر این، می توان در آینده نزدیک مقررات سخت گیرانه تری را انتظار داشت که این دوره های راه اندازی و خاموشی را نیز پوشش دهد. یک رویکرد ممکن برای توسعه راه حل های موثرتر، پیکربندی مجدد عملیات را در نظر می گیردرویه‌ها در طول این مراحل گذرا، با هدف جذب کامل‌تر ترکیبات نیترو کلیدی.
کارخانه های تولید اسید سولفوریک

هزینه تولید و صادرات اسید سولفوریک چگونه محاسبه می شود؟

متیو جی کینگ، … مایکل اس. موتس، در تولید اسید سولفوریک (نسخه دوم)، 2013
31.1.1 کارخانه های اسید سوز گوگرد
هزینه های سرمایه گذاری برای کارخانه های جدید اسید سوز گوگرد نشان داده شده است. این مجموعه محدوده مورد انتظار هزینه ها را بر اساس تولید اسید روزانه کارخانه اسید تن در روز، 100% بر اساس H2SO4 ارائه می دهد. به عنوان مثال، انتظار می رود یک کارخانه اسید با ظرفیت 2000 تن در روز در سال 2012 تقریبا 200 میلیون دلار هزینه داشته باشد که معادل 100000 دلار در تن در روز اسید تولید شده است. BNAmericas 2012
برآورد هزینه برای یک کارخانه اسیدی از نوع تماس دوگانه 3:1 است که از مواد مدرن (عمدتا فولاد ضد زنگ) با یک ژنراتور توربین بخار برای تولید انرژی الکتریکی ساخته شده است. کارخانه اسید در یک سایت جدید با زیرساخت کمی یا بدون زیرساخت ساخته شده است. گوگرد به صورت جامد در محل خریداری و دریافت می شود. سیستم های بازیابی حرارت اسید داغ مانند HRS MECS و HEROS Outotec شامل نمی شوند.
هزینه های سرمایه گذاری کارخانه اسید سولفوریک به طور قابل توجهی متفاوت است:
1- قیمت فولاد ضد زنگ – بخش بزرگی از تجهیزات کارخانه اسید از فولاد ضد زنگ ساخته شده است
2- مکان ساخت تجهیزات – چین و هند + ایران سه مکان ارزان‌تر هستند که در حال حاضر برای ساخت اقلام کلیدی تجهیزات کارخانه اسید استفاده می‌شوند.
3- الزامات زیرساخت و مکان کارخانه
4- وضعیت گوگرد دریافتی – کارخانه های اسیدی واقع در نزدیکی پالایشگاه های پتروشیمی می توانند گوگرد خود را در حالت مذاب دریافت کنند و نیاز به تجهیزات ذوب، فیلتر و ذخیره اضافی را از بین ببرند.
5- انتشار گاز دنباله SO2 مورد نیاز – غلظت های کمتر SO2 نیاز به کاتالیزور گران قیمت و یا تمیز کردن گاز دنباله دارد
6- ظرفیت ذخیره سازی گوگرد مذاب و اسید محصول.
بنابراین، طی موارد گفته شده هدف این است تا طیفی از هزینه های سرمایه گذاری مورد انتظار را با در نظر گرفتن این عوامل نشان دهد.

روش های تولید و مصرف سولفوریک اسید

روش های تولید اسید
محل کارخانه اسید
کارخانه های اسید سولفوریک در سراسر جهان صنعتی قرار دارند. اکثر آنها در نزدیکی محل استفاده اسید محصول خود قرار دارند، به عنوان مثال، نزدیک کارخانه های کود، کارخانه های لیچ سنگ مس، و پالایشگاه های نفت. زیرا حمل و نقل گوگرد عنصری ارزانتر از اسید سولفوریک است. نمونه‌ هایی از محموله‌ های گوگرد از راه دور از کارخانه‌های تصفیه گاز طبیعی در آلبرتا، کانادا، تا کارخانه‌ های اسیدی نزدیک سنگ‌های فسفات در فلوریدا و استرالیا هستند.
از طرف دیگر، اسید ذوب باید از محصول جانبی SO 2 در کارخانه ذوب ساخته شود و به محل استفاده آن منتقل شود. نمونه ای از این تولید اسید در کارخانه های ذوب مس- نیکل در سادبری، کانادا، و حمل و نقل ریلی اسید محصول به کارخانه های کود در فلوریدا است. نمونه دیگری از این امر، تولید اسید در کارخانه های ذوب مس در سونورا، مکزیک، و آریزونا، ایالات متحده، و حمل و نقل ریلی و کامیونی اسید محصول به چندین عملیات شستشوی سنگ مس در آریزونا و نیومکزیکو، ایالات متحده، و سونورا، مکزیک است.

تولید اسید سولفوریک خالص از کاتالیزور اسید سولفوریک مصرف شده آلوده تقریبا همیشه در نزدیکی منبع اسید مصرف شده انجام می شود – تا فاصله حمل و نقل به جلو و بازگشت به حداقل برسد.
اسیدسازی دوتایی بهینه
چهار تخت کاتالیزور
اکثر کارخانه های اسیدی صنعتی دارای چهار بستر کاتالیزوری هستند. چیدمان این تخت ها به ترتیب کاهش کاربری صنعتی عبارتند از:
o سه تخت کاتالیزور قبل از ساخت H2SO4 متوسط . یک تخت کاتالیزور بعد از
o دو تخت کاتالیزور قبل از ساخت H2SO4 متوسط . دو تخت کاتالیزور پس از
o چهار تخت کاتالیزور قبل از ساخت H2SO4 متوسط . بستر کاتالیزور صفر بعد از کل راندمان اکسیداسیون SO 2 این ترتیبات را مقایسه می کند.

ساخت اسید سولفوریک از گاز تغذیه مرطوب

ساخت اسید سولفوریک
کارخانه های متعارف اسید سولفوریک گازهای خوراک خود را قبل از اکسیداسیون SO 2 و اسیدسازی متعاقب آن آبگیری (“خشک”) می کنند ( فصل 6 ). فرآیند Haldor Topsøe W et gas S ulfuric A cid (WSA)
SO2 را در SO2 , H2O(g , O2 , N2 , CO2) به طور کاتالیزوری اکسید می کند تا گاز تغذیه SO3 حاصل را با گاز تغذیه H2O(g) واکنش می دهد تا H2SO4 (g) تشکیل شود.
اسید سولفوریک قوی (~ 98 % جرمی H2SO4 ( ℓ ) – 2 جرم % % H2O ( ℓ ) را از این گاز غنی از H2SO4 گرم در لوله های کندانسور شیشه ای عمودی با هوا خنک می کند.
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از قیمت، خرید و فروش اسید سولفوریک می توانید با مجموعه بازرگانی شرکت آرسیان کو تماس حاصل نماید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

کارشناس فروش: آقای رحمانی

راه های ارتباطی:
فروش داخلی: 09128921407

بازرگانی و صادرات: 09124221247

تلفن ثابت: 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.