مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین انواع اسید دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز عرضه اسید سولفوریک 20 لیتری

آنچه در این مقاله میخوانید .....

درباره پیشینه اسید سولفوریک چه می دانید؟روش تهیه اسید سولفوریک 20 لیتری

اسید سولفوریک ایرانی یک اسید قوی صنعتی است که در تمامی غلظتها در آب حل می‎شود و دارای کاربردهای متعددی مانند فرآوری سنگ معدن، تولید کود، تصفیه روغن، فرآوری فاضلاب و سنتز شیمیایی است. این ماده شیمیایی در حجمهای متنوع تولید و فرآوری می‌شود. مرکز عرضه اسید سولفوریک 20 لیتری که از پرکاربردترین انواع اسید سولفوریک است این ترکیب را با بهترین کیفیت ارائه می‌کند.

مرکز عرضه اسید سولفوریک 20 لیتری

درباره پیشینه اسید سولفوریک چه می دانید؟

درباره پیشینه اسید سولفوریک چه می دانید؟

اگرچه اسید سولفوریک در حال حاضر یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی است، اما قبل از قرن شانزدهم احتمالاً شناخته شده نبود. این ماده شیمیایی توسط یوهان ون هلمونت با تقطیر مخرب سولفات آهن و سوزاندن گوگرد تهیه شد.

اولین تقاضای عمده صنعتی برای اسید سولفوریک، برای تولید کربنات سدیم بود (تولید شده در حدود 1790) بوده است. اسید سولفوریک در ایالت تورینگن آلمان از ویترایول سبز تولید شد اما تولید اسید سولفوریک به این روش گران بود. به همین دلیل بررسی‌های بیشتری در زمینه تولید این ماده شیمیایی صورت گرفت و در نهایت یک فرآیند برای سنتز اسید سولفوریک با سوزاندن گوگرد با نمک سدیم (نیترات پتاسیم) اولین بار توسط یوهان گلاوبر در قرن هفدهم استفاده شد.

توسعه تجاری این ماده شیمیایی در انگلیس و در حدود 1740 میلادی صورت پذیرفت. پس از طی این دوره، تولید اسید سولفوریک با فرآیند اتاق سرب، که توسط جان روبوک در سال 1746 اختراع شد، جایگزین روشهای قدیمی شد و پس از آن توسط بسیاری دیگر بهبود یافت و فرآوری این ترکیب شیمیایی به شکل فعلی ابداع و توسعه یافت.

در کنار این پیشینه بسیاری از افراد معتقد هستند که این ماده که زمانی به عنوان روغن ویتریول شناخته می‌شد، توسط کیمیاگر قرن هشتم جابر بن حیان کشف و شناخته شد.

روش تهیه اسید سولفوریک 20 لیتری

روش تهیه اسید سولفوریک 20 لیتری

اسید سولفوریک بزرگترین حجم مواد شیمیایی صنعتی است که در جهان تولید می شود (200 میلیون تن در سال). این ماده در ساخت کودها، مواد منفجره، رنگها و فرآورده‌های نفتی استفاده می شود. ماده اولیه مورد استفاده در فرآیند تولید و تهیه اسید سولفوریک، گاز دی اکسید گوگرد خشک است. این گاز را می‌توان با سوزاندن گوگرد مذاب، از گازهای خارج از متالورژی یا تجزیه اسید سولفوریک مصرفی بدست آورد.

طی دهه گذشته از فرآیند تماس برای تولید اسید سولفوریک استفاده شده است و این روش جایگزین فرایند سنتی اتاق سرب شده است. در فرآیند تماس، SO2 در کنار کاتالیزور وانادیوم در دمای بالا (حدود 450 درجه سانتیگراد) به گوگرد تری اکسید (SO3) اکسید می شود.

سپس SO3 در اسید سولفوریک غلیظ حل شده و اسید سولفوریک بخار (اولئوم) را تشکیل می‌دهد. در مرحله بعد این بخار در مجاورت با آب واکنش نشان داده و اسید سولفوریک غلیظ تولید می‎‌شود.

فواد حفیظی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: صیادی

راه های ارتباطی:

phone icon فروش داخلی: 09128921407

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

phone icon شماره ثابت: 02147626785

telegram icon تلگرام: arsianco@

instagram icon اینستاگرام: arsianco@

email icon ایمیل: info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین انواع اسید دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید