مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اسید فسفریک کشاورزی یا اسید سولفوریک کشاورزی

آنچه در این مقاله میخوانید .....

اسید فسفریک در کشاورزی چه مزایا و کاربردی دارد؟خواص اسید سولفوریک در کشاورزینوع اسیدها در کشاورزیاسید سولفوریک یا فسفریک اسید کدام قوی تر است؟انتخاب کود صحیح برای تولید کنندگان
اسید فسفریک کشاورزی

اسید سولفوریک کشاورزی بسیار واکنش پذیر است و اکثر فلزات را در خود حل می کند، این اسید غلیظی است که اکثر ترکیبات آلی را اکسید، آبگیری یا سولفونه می کند و اغلب باعث ذغال می شود.

اسید سولفوریک به شدت با الکل و آب واکنش می دهد تا گرما آزاد شود. با اکثر فلزات، به ویژه هنگامی که با آب رقیق می شود، واکنش نشان می دهد تا گاز هیدروژن قابل اشتعال ایجاد کند که ممکن است خطر انفجار ایجاد کند. اسید سولفوریک قابل احتراق نیست، اما یک اکسید کننده قوی است که احتراق سایر مواد را افزایش می دهد، خود را نمی سوزاند. در هنگام آتش سوزی گازهای سمی ساطع می شود. محصولات تجزیه خطرناک به شرح زیر است: دی اکسید گوگرد، تری اکسید گوگرد، وبخار اسید سولفوریک.

نکته : در مخلوط کردن با آب به دلیل انتشار گرما که باعث انفجار می شود بسیار احتیاط کنید. همیشه اسید را به آب اضافه کنید نه برعکس.

مجموعه شرکت آرسیان کو با بیش از 14 سال سابقه در زمینه خرید و فروش انواع اسید سولفوریک در زمینه کشاورزی و سولفوریک فله تا به امروزه توانسته با همکاری مجموعه به تلاش و اهداف بالایی برسد و بتوانند کسب و کار خود را در سراسر نقاط ایران پرورش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت اسید سولفوریک می توانید با کارشناسان مجموعه آرسیان کو تماس حاصل نماید.

کدام یک برای اسید فسفریک کشاورزی مناسب تر است اسید نیتریک در کشاورزی یا سولفوریک فله؟

مزایای اسید فسفریک در کشاورزی

اسید فسفریک در کشاورزی چه مزایا و کاربردی دارد؟

همه گیاهان برای رشد به تعادل مناسبی از مواد معدنی و مواد مغذی نیاز دارند. فسفات یکی از این مواد است و به طور کلی در همه کودها اعم از آلی یا مصنوعی وجود دارد. به طور کلی این کار به شکل اسید فسفریک که از مشتقات فسفات است انجام می شود.

اسید فسفریک مستقیما توسط گیاهان جذب نمی شود، ابتدا باید آن را تغییر داد. پس از کاربرد خاک، اسید توسط عوامل شیمیایی و بیولوژیکی به هیدروژن فسفات تبدیل می شود. همچنین به دی هیدروژن فسفات تبدیل می شود که گیاهان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است که منابع اولیه زیادی از فسفر و اسید فسفریک وجود دارد. کود حیوانی حاوی فسفات است، اما مواد جدیدی تولید نمی کند. به سادگی فسفات را از یک منطقه به منطقه دیگر (پس از مصرف کود) انتقال می دهد. اما با افزودن اسید به استخوان حیوانات می توان فسفات جدیدی به شکل اسید فسفریک ایجاد کرد.

همین فرآیند برای سنگ های فسفری که به منبع اصلی فسفر در کودهای تجاری تبدیل شده اند، استفاده می شود. اسید پس از استخراج و خرد شدن روی سنگ اعمال می شود، بنابراین اسید فسفریک تشکیل می شود که می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

اسید فسفریک کشاورزی برای تغذیه محصولات گلخانه ای، محصولات زراعی باز و درختان میوه مناسب است و یکی از 17 ماده مغذی ضروری برای رشد و نمو گیاهان است.

خواص اسید سولفوریک در کشاورزی

اسید سولفوریک یک اسید معدنی قوی است که از هیدروژن، اکسیژن و گوگرد تشکیل شده است. حدود نیمی از تولید اسید سولفوریک در جهان صرف تولید کود می شود. اسید سولفوریک کشاورزی باعث افزایش عملکرد محصولات کشاورزی می شود.

کدام اسید فسفریک کشاورزی یا اسید سولفوریک کشاورزی برای تنظیم قلیایی محصولات گلخانه ای مناسب است؟ قلیائیت را با اسیدها تنظیم کنید.

اسیدها ابزار بسیار خوبی برای تولید کنندگان محصولات کشاورزی برای کنترل بهتر قلیایی بودن آب آبیاری (عمدتا بی کربنات ها و کربنات ها) و رشد PH محیط هستند و همیشه برای آنها خواهد بود. پس از درک نقش قلیاییت، سازنده ممکن است مرحله عملی زیر را برای کنترل قلیاییت با استفاده از اسیدها از طریق سیستم انژکتور در نظر بگیرد.

جهت تولید اسید سولفوریک در ایران و هم چنین صادرات اسید ها می توانید با ما در ارتباط باشید.

خواص اسید سولفوریک در کشاورزی

نوع اسیدها در کشاورزی

اسیدهایی که معمولا از تولید کنندگان در دسترس هستند عبارتند از اسیدهای فسفریک، سولفوریک، نیتریک و سیتریک. معیارهایی برای انتخاب اسید مناسب برای این شرایط وجود دارد، از جمله: ایمنی نسبی، قدرت خنثی کننده، هزینه و محتوای مواد مغذی.

با توجه به موثرترین و پرکاربردترین اسید، اسید سولفوریک است. با این حال، یکی از خطرناک ترین اسیدها برای استفاده است. برای حذف مقدار کمی قلیایی، اسید فسفریک ممکن است اسید انتخابی باشد. اسید نیتریک از نظر تئوری ایده آل است زیرا نیتروژن را به نیترات اضافه می کند. اما تبخیر می شود و بسیار اکسید کننده است و کار با آن را بسیار دشوار می کند. اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف و جامد است که آن را نسبت به سه اسید دیگر ایمن تر می کند. اما تاثیر بسیار کمتری دارد.

آیا استفاده از اسید سولفوریک و اسید فسفریک در خاک های بسیار قلیایی (PH> 8) واقعا به کشاورزان در سیستم تولید مثل کمک می کند؟

در برخی از نقاط جهان، پرورش دهندگان انگور از مقادیر صنعتی اسید سولفوریک هیدروژن و اسید فسفریک استفاده می کنند و ادعا می کنند که این به دور زدن اثر pH خاک کمک می کند، اساسا pH خاک به طور کلی > 7.5 تا 8.5 و ساختار آن عمدتا متغیر است، زیرا به دلیل این PH بالا، تاثیر کودهای شیمیایی با کوددهی نیز بسیار ضعیف است.

اسید سولفوریک یا فسفریک اسید کدام قوی تر است؟

عدد اکسایش گوگرد در اسید سولفوریک 6+ و در اسید فسفریک 5+ است.

تعداد پیوندهای OH در اسید سولفوریک 2 و در اسید فسفریک 3 است.

الکترونگاتیوی گوگرد بیشتر از فسفر است. عوامل فوق بر قطبیت پیوند OH تأثیر می گذارد. قطبیت پیوند OH در اسید سولفوریک بیشتر از قطبیت اسید فسفریک است.

“اسید سولفوریک یک اسید قوی در نظر گرفته می شود و در واقع قوی ترین اسید است. اسید فسفریک یک اسید ضعیف است”.

انتخاب کود صحیح برای تولید کنندگان

انتخاب کود صحیح برای تولید کنندگان

بسیاری از تولید کنندگان می خواهند از یک انژکتور استفاده کنند و اسید را با کود مخلوط کنند. استفاده از اسید فسفریک، نیتریک و سیتریک با کودهای مرطوب محلول در آب سازگار است. اسید سولفوریک با کودهای حاوی کلسیم مانند نیترات کلسیم یا فرمولاسیون هایی مانند 15-0-15 و 17-0-17 به شکل غلیظ سازگار نیست.

در مقاله ی بعدی شما دوستان عزیز را با صادرات اسید سولفوریک و اسید مس بیشتر آشنا می کینم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

کارشناس فروش: آقای رحمانی

راه های ارتباطی:
فروش داخلی: 09128921407

بازرگانی و صادرات: 09124221247

تلفن ثابت: 02147626785

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

ایمیل : info@arsianco.com

مجموعه آرسیان کو شما را به خرید بهترین محصولات شیمیایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.